Lampki na choinkę

Aby drzewko bożonarodzeniowe stojące w naszym domu wyglądało naprawdę wyjątkowo, a wręcz bajecznie, należy obowiązkowo podkreślić jego urodę mocnym, wyrazistym akcentem. A takim jest z pewnością sznur świetlistych lampek, który rozjaśni ciemne zakamarki między gałązkami, spotęguje piękno wiszących na nich dekoracji, a przede wszystkim stworzy w domu prawdziwie miły, niepowtarzalny nastrój.

Lampki na choinkę mogą być zwykłymi, niedużymi światełkami, tudzież światłowodami (z roku na roku coraz popularniejszymi elementami dekoracyjnymi na przeróżne okazje), o regularnym kształcie i jednolitym kolorze. Żółtawa barwa światła wniesie do domowego pomieszczenia powiew ciepła, natomiast odcień złamanej bieli bądź błękitu będzie przywodził na myśl chłód i wszechogarniające zimno, aczkolwiek nadal będzie stanowiło atrakcyjny element dekoracji.kolorowe lampki na choinkę

Wybór lampek choinkowych w jednym kolorze jest w głównej mierze związany z modą na jedno lub dwukolorowe przybranie drzewek, ale czasami jest to po prostu sposób na przełamanie koloru pozostałych dekoracji – zabawa z kontrastami, której efekty mogą naprawdę pozytywnie zaskoczyć.

Tak czy owak, trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, iż najpiękniejsza choinka to taka, która ze względu na mnogość barw, kojarzy się nam z tęczowym znakiem na niebie. Wielobarwne lampki choinkowe doskonale sprawdzają  się w roli „rozweselacza”, który stworzy w domu iście świąteczną atmosferę.

Jeśli drzewko jest przystrojone skromnie, dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie lampek o nietypowych kształtach, jak gwiazdki, kokardki, świece czy bałwanki itp. Taki zabieg sprawi, że patrząc na choinkę odniesiemy wrażenie, iż zdobienia są bogatsze niż ma to miejsce w rzeczywistości.  W ten sposób, użycie dużej ilości łańcuchów czy choinkowych bombek, które zaburzyłyby równowagę drzewka, nie będzie konieczne.

Ponadto, lampki na choinkę coraz częściej posiadają przełączniki, które pozwalają na regulować emisję światła – jego intensywność i barwę. Możemy także dowolnie ustalać czy lampki będą palić się w całości, czy też naprzemiennie; migotać i błyskać czy może nieprzerwanie emitować światło.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.