Łańcuchy i girlandy

Jeśli chcemy, aby świąteczny wystrój naszego domu/mieszkania robił mocne wrażenie, to nie obejdzie się bez użycia łańcuchów i girland, bo to właśnie one przyciągają najwięcej uwagi dzięki nagromadzeniu kolorów, połysku i blasku w jednym.

Ich atutem, oprócz ładnego wyglądu, jest przede wszystkim to, że możemy rozwieszać je dosłownie wszędzie, bez wyjątku, łącznie z framugami drzwi czy okien po ich wewnętrznej stronie, ścianami, lampami czy sufitem i wielu innych miejscach, jakie tylko przyjdą nam do głowy. Mamy tę wspaniałą możliwość, by nieprzerwanie przebierać w różnych kolorach, grubościach, długościach i tworzywach, z których są wykonane. Dzięki temu, możemy mieć całkowitą pewność, że dopasujemy odpowiednią dekoracje do każdego miejsca w naszym domu, bez względu na to, gdzie by to nie było.bożonarodzeniowa girlanda

Oczywiście, tradycyjnie, łańcuchy muszą znaleźć się na drzewku bożonarodzeniowym, które przecież powinno odgrywać rolę pierwszoplanową spośród wszystkich dekoracji świątecznych znajdujących się w naszym domu. A blask zapewnią mu właśnie zwisające z każdej strony barwne „sznurki”, a także coraz częściej używane – „anielskie włosy”.

Kiedyś  bardzo popularne było wykonywanie ozdób w domowym zaciszu, co było niezwykle absorbującym i przyjemnym zajęciem, zwłaszcza w domach, gdzie pojawiały się dzieci. Jednakże, nie wiedzieć czemu, z jakiegoś powodu zaprzestaliśmy praktyk samodzielnego wykonywania ozdób i nastawiliśmy się na czysty konsumpcjonizm. Nie mamy chęci, bądź też czasu, by samemu stworzyć coś fajnego. To wielka strata, bo własnoręczne robienie ozdób mogłoby stanowić bardzo istotną część tradycji świątecznej, która w pewien sposób zespalałaby rodzinę, integrowała ją i zacieśniała więzy między jej członkami przez taką właśnie formę zabawy. Plecione łańcuchy z kolorowych kartek papieru czy bibuły mają swój specyficzny charakter –  naprawdę wyjątkowy. Są nietrwałe i nie prezentują się tak okazale i bogato, jak te, które pokrywają  sklepowe półki- to fakt, ale za to są niepowtarzalne i nie do podrobienia- całkowicie autentyczne i tego nie da się podważyć.

Dlatego, kto wie? Być może kiedyś powrócimy do tego i razem ze swoimi dziećmi czy wnukami, zimową porą usiądziemy przy stole i będziemy ciąć, kleić, łączyć, malować… razem.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.