Pakowanie prezentów na święta

Boże Narodzenie kojarzy się nam, przede wszystkim, z długotrwałymi przygotowaniami: sprzątaniem, odświeżaniem, tworzeniem dekoracji, świątecznym ozdabianiem okien, kolacją wigilijną, pasterką, wspólnym kolędowaniem…

Ale święta to także Gwiazdka, a  więc czas, gdy obdarowujemy się wzajemnie drobnymi upominkami i wyszukanymi, wymarzonymi prezentami. Ta część świątecznej gorączki jest szczególnie lubiana, a przez to z niecierpliwością oczekiwana, przez nasze dzieci. To przecież one z nieskrywanym  utęsknieniem  wyczekują momentu, gdy będą mogły rozpakować  paczki, które niemal  spoglądają na nie spod choinki i aż same proszą się o otwarcie.pakowanie prezentów świątecznych

Prezenty kuszą jednak swoją obecnością nie tylko ze względu na cuda, które zapewne skrywają się w ich wnętrzu, ale też za przyczyną swojej zewnętrznej otoczki, a więc niebanalnego, interesującego opakowania. Istnieje bowiem w naszej świadomości przekonanie, że piękne opakowanie jest jak obietnica tego, że w środku znajduje się coś równie pięknego, jeśli nie piękniejszego.

Dlatego też, oprócz zakupu właściwego podarunku, ważne jest również to, jak go zapakujemy. Chcąc zaś, aby było to zrobione w sposób wyjątkowy, chętnie korzystamy z punktów usługowych znajdujących się w galeriach czy marketach. Pracownicy takich miejsc są osobami o nadzwyczajnym poczuci estetyki i dużej wyobraźni, a to oznacza, iż podarunki dla naszych bliskich i przyjaciół zastaną zapakowane w oryginalny, niebanalny sposób.

Włożenie prezentu do papierowej torebki to przeżytek. Poza tym, bądźmy szczerzy, nie wygląda to zbyt efektownie, a na dodatek nie powstrzyma ciekawskiego wzroku osób zainteresowanych, a przecież najbardziej kusi to, co nie widoczne dla oka. Zatem, w tym przypadku, zajrzenie do środka nie stanowi najmniejszego problemu toteż, nie ma mowy o niespodziance, a przecież właśnie o element zaskoczenia chodzi.

Dlatego też, wszelkie upominki powinniśmy pakować w kolorowy dekoracyjny papier albo korzystać ze zdobionych tekturowych pudełek, których wielkość i kształt możemy dopasować w miarę potrzeb.

Żeby zaś wzmocnić efekt, niezbędne jest obwiązanie pakunku grubą wstążką splecioną w kokardę lub też przyklejenie gotowej ozdoby.

Tak przygotowane prezenty będą nie tylko pięknie wyglądać pod choinką, ale przede wszystkim do ostatniego momentu będą stanowić zagadkę dla tych, którym są przeznaczone.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.