Świąteczny wystrój okien

Zimowym czasem, nocną porą, okna naszych mieszkań/domów stanowią najjaśniejszy punkt. W związku z tym, przyciągają uwagę przypadkowych przechodniów, kierowców, ale też rodziny i sąsiadów. Dlatego też w okresie świąt, powinny one wyglądać inaczej niż w zwykłą noc, których  przecież tak wiele w ciągu roku. Tym razem, nasze okna muszą prezentować się bez zarzutu, a to będzie możliwe za sprawą dekoracji, które wykorzystamy do ich ozdobienia.

Najczęściej, chcąc wypełnić przestrzeń okienną, stawiamy na parapecie różnorakie figurki kojarzące się ze świętami, mini choinki, świąteczne stroiki czy lampiony, które zapalamy nocą. bożonarodzeniowy wystrój oknaPomysł na takie zagospodarowanie przestrzeni jest jak najbardziej poprawny, jednakże istnieje jeszcze wiele innych możliwości, które warto wypróbować. Tym bardziej, że zazwyczaj co roku powtarzamy utarte schematy, a przecież nowości są po to, by z nich korzystać, a nie trzymać się kurczowo sprawdzonych rozwiązań. Jeśli mamy szansę bawić się ozdobami, tworzyć własne kompozycje, to dlaczego z niej nie skorzystać?

Do przystrojenia okien możemy użyć dosłownie wszystkiego. Bardzo efektownie wygląda materiał zaczepiony w rogu futryny, a następnie drapowany i w przemyślany sposób układany aż do momentu zetknięcia z parapetem. Potem, wystarczy kilka małych dodatków w postaci mini bombek i kokardek dopasowanych kolorystycznie do tkaniny i fantazyjna dekoracja gotowa. Również łańcuchy i girlandy, których nie wykorzystaliśmy przy ubieraniu choinki, śmiało możemy użyć teraz i opleść nimi okno. Żeby zaś szyby prezentowały się równie atrakcyjnie, sięgnijmy po sztuczny śnieg i za pomocą już gotowych, bądź też własnoręcznie wykonanych szablonów, nanieśmy na szyby różne wzory. Białe gwiazdki czy  płatki śniegu będą stanowić naprawdę miły akcent. Jeśli zaś, chcemy ubarwić okno, wystawmy w nim święty obrazek i podświetlmy go nocą.

Dekoracje okienne będą ładnie wyglądać nie tylko wewnątrz, ale też na zewnątrz, pod warunkiem, że rozświetlimy okno lampkami. Barwę dobierzmy adekwatnie od kolorystyki ozdób, inaczej efekt nie będzie spełnieniem naszych oczekiwań…

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.